Tatiana Hydzik była pierwszą kobietą w Polsce, która już ponad 26 lat temu rozpoczęła pionierską i publiczną służbę skierowaną do kobiet.

” W tamtym okresie nie było systematycznego nauczania poruszającego specyfikę kobiecą, określającą powołanie i zadania kobiety w życiu osobistym, rodzinnym i społecznym. Nie praktykowano także kobiecych spotkań, podczas których kobiety miałyby możliwość dzielenia się swoimi świadectwami i doświadczeniami.
Rozpoznano we mnie Boże powołanie i stałam się lokomotywą, do której dołącza się coraz więcej polskich, i nie tylko, wagoników

 

Tatiana Hydzik o sobie:

 

Od pół wieku jestem nowo narodzoną chrześcijanką, żoną ewangelisty, matką trojga dzieci.

W czasie czytania Biblii, do mego serca, w szczególny sposób przemawiały zawarte w niej historie z życia kobiet. Jedne pobudzały moją wiarę do większego zaufania Bożym obietnicom a inne były ostrzeżeniem.
Kiedy starałam się przybliżyć sobie czasy, w jakich te kobiety żyły- a wiadomo, że pozycja kobiet w tamtych czasach była bardzo ograniczona- podziwiałam ich wiarę, odwagę, a także wiele innych pozytywnych cech charakteru, które wykorzystały one do konstruktywnego działania na rzecz swojej rodziny czy społeczeństwa.

 

Wywołało to w moim sercu głęboką refleksję i postanowienie, iż dołożę wszelkich starań i wykorzystam możliwości, jakimi Bóg w swej łasce mnie obdarzył, by moje życie było kontynuacją ich wysiłków i poczynań.

 

Zauważyłam, że my, współcześnie żyjące kobiety, i te nowo narodzone także, zbyt mało uwagi poświęcamy na to, by właściwie przygotować się do życia małżeńskiego i rodzicielskiego. 

 

 

30 lat temu skierowałam swoje kroki w kierunku pogłębienia wiedzy i umiejętności w tym zakresie, poprzez uczestniczenie w wykładach na tematy dotyczące życia w małżeństwie i odpowiedzialnego rodzicielstwa, a także studiowanie wielu bardzo ciekawych publikacji chrześcijańskich, jakie zaczęły pojawiać się w naszym kraju.

 

Stosowanie poznanej wiedzy w codziennych działaniach spowodowało wiele pozytywnych zmian w moim życiu małżeńskim i rodzinnym. W tym czasie Duch Święty pobudził mnie do podjęcia duchowej służby wśród kobiet w Kościele Zielonoświątkowym w Polsce.

 

Dotychczas nie było systematycznego nauczania poruszającego specyfikę kobiecą, określającą powołanie i zadania kobiety w życiu osobistym, rodzinnym i społecznym. Nie praktykowano także kobiecych spotkań, podczas których kobiety miałyby możliwość dzielenia się swoimi świadectwami i doświadczeniami.

Rozpoznano we mnie Boże powołanie i stałam się lokomotywą, do której dołącza się coraz więcej polskich, i nie tylko, wagoników.

 

Czy było warto podjąć tę służbę? Osądźcie sami. 

 

 

Oddając 16 lat temu do rąk Czytelniczek pierwsze wydanie rozważań zawartych w książce pt.: „Czy było warto” w nakładzie 3000 egzemplarzy, który został rozprowadzony w ciągu roku, nie spodziewałam się, że zostanę zachęcona do wznowienia jej. Okazało się, że nowe pokolenie chrześcijanek, którym usługuję na spotkaniach z Czytelniczkami jest zainteresowana moimi wykładami prezentowanymi ponad dwadzieścia lat temu, a które zamieściłam w tej książce. Okazuje się, że chcą więcej informacji na temat służby kobiet jaką rozpoczęłam w naszym kraju już ponad 26 lat temu.

Zachęcamy was do przeczytania wspomnień Tatiany opisanych w jej książce pt. „Czy było warto. W służbie wśród kobiet”