Święta 

Święta mają swoje barwy i smaki. Złoty przenika się z czerwienią i kolorem zielonym. Zapach barszczu, kompotu z suszeniny, świerkowych gałązek… Łagodne światło świec, radość dzieci z otrzymanych prezentów, niespieszne rozmowy i wspólne kolędowanie. Dobry czas.Świętowanie poprzedza gonitwa. Sprzątanie nawet skrytych zakamarków, zakupy w tłoku, nocne gotowanie i pieczenie. Trzeba ładnie ubrać siebie i choinkę. Prawie zawsze na końcu przygotowań świątecznych stwierdzamy, że na coś zabrakło czasu. Zmęczenie i nie wygaszony do końca pośpiech sam się wprasza na świąteczny wieczór. Na szczęście broni nas poczucie dobrze spełnionego obowiązku wobec rodziny. Czy o to chodzi? Czy jest coś więcej?

Jest

Duchowy wymiar świąt czyni je wyjątkowym przeżyciem dla nas. Boże Narodzenie to święto ustanowione przez  tradycję. Nie znamy daty narodzin Jezusa. Świętowanie jest jednak Bożym pomysłem.

To są moje święta – mówi Bóg (3M 23,1) w Biblii i ustanawia cykliczne święta swojego ludu. Święta ustanowione w Biblii są związane z okresem wegetacyjnym, pamięcią zdarzeń w historii Bożego ludu. Istotą świąt jest to, że Bóg chce ten czas spędzić z nami.

Z Tobą i  Mną.

Zaplanował to jako czas odpoczynku, obfitości, wdzięczności i pojednania. Wdzięczność chroni nas przed zazdrością, karmieniem urazy i przeświadczeniem, że coś nam się należy. Praktykowanie wdzięczności sprawia, że czujemy się pełni, że jesteśmy we właściwym miejscu i czasie. On to dla nas zaplanował.

Za co jesteś wdzięczny Bogu?

Święta to czas napełniania zbiorników naszego pokoju. Pokój, Boży Szalom to nie jest stan po zawieszeniu broni i brak wojny. Szalom to sprawiedliwość, naprawienie wszystkiego, obfitość, Boża pełnia. Pokój jest też Osobą (Ef 2,14)

Tej Pełni życzymy wszystkim Czytelnikom, Współpracownikom, Sympatykom

Zespół LeaderStyle