Prowadź tam gdzie jesteś…

 

to hasło kolejnej już edycji Global  Leadership  Summit, która odbyła się pod koniec listopada w Krakowie. GLS jest światowej klasy wydarzeniem adresowanym do liderów. Szeroko przyjęte znaczenie lidera, jako tego, kto ma wpływ, sprawia, że wykłady adresowane są do wszystkich, którzy chcą uczestniczyć w pozytywnych zmianach swojego otoczenia. Zmiana taka dokonuje się poprzez to , kim są i jak działają liderzy. Prezentacje mówców  GLS  skierowane są do  świadomych  swojego wpływu przywódców. Przywódców  w rodzinie, miejscu pracy, grupie społecznej, kościele…

Mówcy konferencji Global  Leadership  Summit to  osobistości ze świata nauki, przedstawiciele biznesu, specjaliści od zagadnień przywództwa, pastorzy największych w świecie kościołów. GLS, skierowany do wszystkich liderów, organizowany jest przez ludzi kierujących się wartościami chrześcijańskimi .

 

W tym roku na GLS gościli m.in. Jim Collins, wizjoner biznesu, autor bestsellera „Od dobrego do wielkiego”, Ed Catmull, prezes Studia Animacji Walta Disney,a,  Sheila Heen, wykładowca Harvard Law School,  Brene  Brown, dr psychologii znana z prelekcji „Potega wrażliwości” na TED 2010r., Bill Hybles pastor kościoła Willow Creek, pomysłodawca i twórca GLS.

 

Premiera GLS odbywa się w Chicago, po czym następuje tłumaczenie wykładów  i retransmisja w 120 krajach świata. Organizatorem polskiej edycji jest Instytut Przywództwa, który zaprosił do Krakowa także polskich mówców:  Annę Dymną, aktorkę, szefową  Fundacji „Mimo wszystko”, reżysera Krzysztofa Zanussiego i biskupa Grzegorza Rysia.

 

Polski GLS zgromadził około 500 uczestników w krakowskim kinie Kijów. Dwa dni intensywnych wykładów, spotkań kuluarowych, warsztatów prowadzonych przez Fundację Proca , ogromna ilość inspiracji, tematów do przemyśleń, wskazówek – do zastosowania. 

 

Materiał do pracy na cały rok, do następnego GLS.  Doprawdy trudno wybrać najważniejszy temat tegorocznego GLS; wszystkie cenne i dużej wagi.