Będziemy analizować Psalm 23. Skoro mamy 2023 rok, to sprawdźmy co Bóg chce nam przypomnieć o sobie jako Dobrym Pasterzu!

Pierwsze zdanie….

👉Pan JEST MOIM Pasterzem. Czy wiecie jak wielkie znaczenie w życiu owczarni ma to, że Pasterz JEST zawsze? Pasterz jest dla nich, z nimi, przy nich, za nimi. Przed nimi i obok nich. Jest dostępny i przystępny. Wszystkie rutyny dnia, które mądrze ustala sprowadzają się do bycia razem. Owczarnia czuje jego obecność. Owczarnia kocha go i jest mu autentycznie oddana. Jego obecność przynosi bezpieczeństwo, równowagę i gwarancję dobrego życia, choć nie pozbawionego zagrożeń.

Wzajemność

Pasterz JEST dla nich a ONE są a niego. Jedno wynika z drugiego i nikt w tej relacji nie uważa ” Tylko Ja” pasterz inwestuje w owce, tworzy im warunki i pomaga im z nich skorzystać a one dzień po dniu dzielą się z nim owocami i efektami. Przychodzą też do niego blisko kiedy potrzebują a kiedy nie potrzebują, są gdzieś tam na horyzoncie czując, że on tam jest na dole i je śledzi wzrokiem.

Od tysięcy lat na przykładzie Pasterzy uczymy się że Bóg jako #Dobry Pasterz jest stale i zawsze obecny ze swoją Owczarnią. Całe pasterstwo opiera się na odpowiedzialnej obecności, dostępności i przystępności. Bóg który przedstawia swoją obecność przez przykład pasterza przypomina nam o swoim #servantpresence.

Jestem z Wami zawsze. Jestem który Jestem. Jestem Wasz tak jak Wy jesteście MOJE

Takiego Boga Pasterza mamy! On jest Nasz a my jesteśmy Jego.

Ps. Kiedyś na początku nie znając wielu szczegółów życia pasterskiego nalegaliśmy, aby Baca odwiedził nas wieczorem podczas Redyku. Chcieliśmy, aby przyjechał i zjadł z naszą grupa posiłek. Odpowiedział nam…

– „Ale jak to sobie wyobrażasz? Przecież mam owce. Przecież ich się nie zostawia. I od tamtej pory to my przyjeżdżamy”

W świecie pasterzy to niewyobrażalne aby zostawić owce. To kwestia honoru, tradycji, wartości i przede wszystkich pasji do Owiec. 🚀

______________________
Psalm 23 na 2023 rok

📍Jezus Dobry Pasterz
✅️ Paś owieczki moje!
🔵#SłużebnyLider/ #ServantLeader