Dziś cieszymy się jakością naszego małżeństwa i na łamach książki „Z jakich klocków zbudować ten dom?” opowiadamy, jak do tego doszliśmy. Chcemy, aby nasza historia służyła innym parom małżeńskim.

 

Mirosław i Ewa Szatkowscy prowadzą wspólnotę Kościoła Zielonoświątkowego Centrum Ewangelii w Głogowie od 25 lat. Z żoną Ewą napisali książkę o trwałości małżeńskiej pt. ” Z jakich klocków zbudować ten dom”. Są małżeństwem 36 lat. Zaprosiłyśmy ich do rozmowy pt. ” Więcej niż Mentor”, aby podzielili się swoimi doświadczeniami.

 

Duety liderskie

Przez długi okres mojego małżeństwa i mojego pastorstwa, moja żona Ewa, stała za mną. Wtedy wydawało mi się to właściwe, bo miałem gdzieś w sercu obraz tego, jaka powinna być żona pastora (śmiech). Miała być pomocą. Głównie pomocą.

W naszej rodzinie nie sprawdził się mit wzorowego małżeństwa pastorskiego. Taki mit, w którym nie ma konfliktów i łez, w którym wszyscy z radością w sercu czują się na swoim miejscu.

Szczerze przyznaję, że istotną rolę odegrała mój brak umiejętności w komunikacji, mój brak zrozumienia potrzeb Ewy. Znaczącą rolę miały tamte czasy i nasze historie rodzinne.

Oboje wychowaliśmy się w tradycyjnych kościołach, nie było wtedy nauczań o małżeństwie a rola kobiet ograniczona była do prowadzenia domu, wychowywania dzieci i pomocy w kościele.

 

Nie wiedziałem jak, ale wiedziałem, że muszę podjąć walkę o jakość naszego małżeństwa.

 

Kluczowym momentem w tej historii była chwila, gdy Ewa stanęła w kościele obok mnie. To już był sukces. Ale wcześniej to ja musiałem stanąć za Ewą…  Stworzyć jej bezpieczną przestrzeń do rozwoju. Zrozumieć i zaakceptować jej pragnienia, jej emocje. Wspólnie uczyliśmy się komunikacji i akceptacji tego co nas różni. To był nasz wspólny wysiłek, ale dzisiaj możemy nazwać się małżeństwem zwycięskim.

 

Razem odkrywaliśmy prawdę, że nasze powołanie jest wspólne, obejmuje Ewę i mnie.

 

Cieszymy się jakością naszego małżeństwa i na łamach książki „Z jakich klocków zbudować ten dom?” opowiadamy, jak do tego doszliśmy. Chcemy, aby nasza historia służyła innym parom małżeńskim. I to się już dzieje.

Fragment książki…

 

Zapraszamy do zakupu książki:

Z jakich klocków zbudować ten dom?