Wydawnictwo Szaron wydaje nową książkę motywacyjną dla kobiet, pierwszą w języku polskim książkę amerykańskiej autorki,  mówczyni motywacyjnej i znanej blogerki Rachel Hollis – pisze Katarzyna Bagińska

Rachel urodziła się 9 stycznia 1983 roku w Kalifornii. Wychowała się w chrześcijańskiej rodzinie, jej ojciec i dziadek byli zielonoświątkowymi pastorami.  Jest ambitną kobietą biznesu, matką czwórki dzieci, żoną, przyjaciółką, córką. Osobą aktywną, twórczą, odważną, łamiącą stereotypy, które od lat z pokolenia na pokolenie mogły być przekazywane kobietom na całym świecie.

My kobiety często żyjemy w kłamstwie. Te kłamstwa są niebezpieczne, gdyż rujnują nasze poczucie wartości  i uniemożliwiają nam zdolność do funkcjonowania i w pełni rozwoju naszego olbrzymiego potencjału. Niestety bardzo często nawet nie wiemy, że żyjemy w kłamstwie, rezygnując z marzeń, pasji, rozwoju, wspaniałej pracy, radości, aktywności, przyjaźni, rodziny i wielu innych wspaniałych rzeczy, które Bóg dla nas zaplanował.

Książka Rachel jest w pewnym sensie poradnikiem jak dostrzec te kłamstwa i na swoim przykładzie, bazując na własnych próbach i błędach opisuje jak poradzić sobie ze swoimi problemami, jak je zidentyfikować, zacząć kontrolować i w końcu jak je pokonać lub nauczyć się je pokonywać. Rachel zachęca nas do ciągłego poszukiwania siebie, do stałego rozwoju i uczenia się, otwierania na nowe, czasami nieznane doświadczenia. Do pokonywania własnych lęków i ograniczeń oraz aktywnego kształtowania własnego życia i nas samych.

Czytanie tej książki to jak spotkanie z najlepszą przyjaciółką przy kawie. Rachel nazywa rzeczy po imieniu. Pisząc o swoim życiu nie boi się być szczerą, odważną i autentyczną, a przy tym pełną humoru i dystansu do siebie samej i tego czym się z nami dzieli.  Zaprasza nas do bardzo intymnych obszarów swojego życia, pisze min. o swojej rodzinie, relacjach z mężem, dziećmi, rodzicami, przyjaciółmi. Opowiada o wielu swoich trudach, zmaganiach, wzlotach i upadkach, traumach jakie doświadczyła będąc dzieckiem. Jak dorosła w ciągu jednego dnia po samobójstwie brata. O bólu, radości, zazdrości, wstydzie, upokorzeniu, słabościach, kompleksach i wielu lękach z którymi się zmagała. Kończąc każdy z 20 rozdziałów podsumowuje, co tak naprawdę jej pomogło. To co jej pomogło może być również pomocne dla każdej z nas, ale też może być inspiracją do rozpoczęcia własnych przemyśleń i szukania własnych rozwiązań.

Rachel przez swoją książkę chce nam dodać otuchy, chce abyśmy powstały, stały się silne, odważne, abyśmy stały się wojowniczkami…

Chcesz się dowiedzieć jak to zrobić przeczytaj tę książkę, może nie wszystko Ci się przyda, a może wszystko nie wiem, jedno co wiem, że bez względu na Twój wiek i obecne okoliczności życia, po przeczytaniu tej pełnej humoru, prawdziwej historii, nabierzesz nieco więcej dystansu do siebie samej i wszystkiego co Ci się wydarza w życiu.

Szczerze polecam tę publikację. Spotkaj się z Rachel  i otwórz się na nowo na realizację planu, jaki Bóg ma dla Twojego życia. Bo zawsze jest więcej! A każda z nas zasługuje na więcej! Jednak wszystko zaczyna się od jednego kroku, jednej decyzji, że czas powstać i się ogarnąć!                        

 

Autorka recenzji: Katarzyna Bagińska