Jezus Zapytał: Co chcesz abym Ci uczynił? Zapraszamy was na Studia Podyplomowe poświęcone tematom coachingu oraz mentoringu.

Studia te skierowane są do tych z was, którzy dostrzegacie potrzebę aktywnego wspierania otaczających Was ludzi, młodych talentów, liderów, współpracowników.

Być może zastanawiasz się jak wspierać ludzi w odkrywaniu misji życia? Chciałbyś wspierać innych w dążeniach do realizacji celów? Chciałbyś nauczyć się sztuki rozmawiania?

Odpowiedzią dla ciebie jest coaching.

Coaching skierowany jest do tych z Was, którzy chcecie skutecznie wspierać w rozwoju drugiego człowieka. Coaching inspiruje ludzi do korzystania z wszystkich talentów, umiejętności bez wielu barier, które ich przed tym powstrzymują.

Jak działa coaching?

Rozwój w coachingu odbywa się poprzez możliwość odpowiedzi na dobrze postawione pytanie, osobistą refleksję oraz podjęte działania. To nie wszystko. Coach nie narzuca człowiekowi swoich rozwiązań. Poprzez rozmowę coachingową, stawianie odpowiednich pytań, wspólną analizę sytuacji i poprzednich doświadczeń, człowiek sam znajduje sposoby przybliżające go do oczekiwanych rozwiązań.

Być może jesteś Liderem i zastanawiasz się jakie warunki stworzyć utalentowanym współpracownikom, aby ich wizja i umiejętności rozwijały się i przynosiły cenne owoce?

Odpowiedzią może być mentoring.

Mentorem może stać się osoba z bagażem doświadczeń w danej dziedzinie i autorytetem wśród otaczających ją ludzi. Mentor prowadzi innych, służąc swoim doświadczeniem i wiedzą. Choć czasami różnie rozumiemy mentoring, to zgadzamy się, że jest sztuką dzielenia się z ludźmi wszystkim, czego nauczyliśmy się, idąc drogą naszego życia.

Jak działa mentoring?

Mentoring to długotrwała i partnerska relacja z drugim człowiekiem. W relacji tej człowiek korzysta z osobistych oraz zawodowych doświadczeń i wiedzy mentora. Mentor wspiera rozwój drugiej osoby, poprzez udostępnianie swojej wiedzy, dzielenie się doświadczeniem, udzielanie informacji zwrotnej, inspirowanie do podejmowania wyzwań. Abyś profesjonalnie mógł prowadzić procesy mentoringowe, a także sprawnie nimi kierować w swoim otoczeniu wskazane jest wyposażenie cię w potrzebne ku temu profesjonalne umiejętności, które rozwiniesz podczas studiów.

Kogo zapraszamy na zajęcia?

Na zajęcia zapraszamy szczególnie osoby, które pracują z ludźmi. Studia są przeznaczone dla duszpasterzy, nauczycieli, liderów, szefów, trenerów, przełożonych, oraz tych z was, którzy chcecie takie role efektywnie pełnić w przyszłości.

Główne założenia dotyczące formy spotkań

Studia wyróżniają się różnorodnością form prowadzenia zajęć, oraz samodzielną pracą studentów. Warsztatowa formuła spotkań wypełnia 80 % czasu. Uczymy poprzez doświadczenie.

W trakcie trwania studiów uczestnicy prowadzą samodzielne rozmowy coachingowe i mentoringowe.

Zajęcia podzielone są na dziewięć dwudniowych zjazdów odbywających się w miesięcznych odstępach. Łączny czas trwania studiów podyplomowych to 190 godzin.

 

Zespół prowadzący

Magdalena Kamińska – Kierownik Studiów

Joanna Baranowska

Dawid Wawrzyniak 

Gościnni Wykładowcy

Alicja Gotowczyc – Weekend z Mentoringiem

Wojciech Kowalewski – Warsztat: „Pytania do Jezusa”

Alina Wieja – „Poradnictwo i duszpasterstwo”